Vznikla nová Asociace pro aplikovaný výzkum v IT.

Vznikla nová asociace. V jejím čele Dlouhý z Kiwi.com

Digitalizace

Vznikla nová asociace. V jejím čele Dlouhý z Kiwi.com

Pod záštitou skupiny několika známých českých společností vznikla Asociace pro aplikovaný výzkum v IT (AAVIT). Ta chce mimo jiné podporovat tvorbu a udržení pracovních míst v IT sektoru nebo digitalizaci státní správy.

Praha, Česká republika, 1. března 2021 – Cílem asociace je být garantem financování v oblasti aplikovaného výzkumu v IT či legislativních změn státní podpory výzkumu a vývoje. AAVIT chce kolektivně hájit a podporovat veškeré zájmy osob v oblasti aplikovaného výzkumu v IT a podporovat aktivity při digitalizaci státní správy, tvorbě a udržení pracovních míst v oblasti IT či tvorbě HDP v oblasti aplikovaného výzkumu.

„Zakládající členové asociace plánují podpořit skrze řadu aktivit všechny fyzické i právnické osoby, které si neví rady při stavbě koncepce vlastního aplikovaného výzkumu v oboru IT, který má setrvale rostoucí podíl na českém HDP. Asociace se bude profilovat jak odborným poradenstvím, tak vlastní iniciativou,“

doplnil Oliver Dlouhý, zakladatel Kiwi.com a zároveň prezident AAVIT.

Členy asociace IT firmy i výrobci sofistikovaných CNC strojů

Mezi zakládající členy asociace patří společnosti jako CREATIVE MELONS, TopMonks, eMan nebo Fermat, které se věnují široké škály řešení z oboru informačních technologií od digitalizace přes poradenskou činnost až po výrobu specializovaných průmyslových strojů reagujících na trendy Průmyslu 4.0. Zájem nových členů asociace tak není omezen „pouze“ aplikovaným výzkumem v oboru IT, ale i v dalších oborech.

Jak chce AAVIT podporovat výzkum?

Asociace podpoří aplikovaný výzkum v IT několika způsoby. Nedostatek vzdělávacích zdrojů v tomto odvětví, jako jsou například specializované kurzy, podpoří asociace vlastní publikační, informační i poradenskou činností. Chce tak pomoci svým členům i při jednání s orgány státní správy, které mají v kompetenci nastavování programů veřejné podpory.

„Založením AAVIT chceme zlepšit informovanost a plynulost procesů v oblasti aplikovaného výzkumu v IT sektoru. Odborná veřejnost nemá dostatek informací o případném čerpání dotací nebo angažmá veřejné správy při podpoře jejích výzkumných a vývojových aktivit.“ zakončil prezident asociace Dlouhý.