Zástupci regionu V4

Zástupci iniciativy Digital V4 se sešli v Bratislavě. Hlavním tématem byl rozvoj regionu

Mezinárodní iniciativy / Partnerství a networking

Zástupci iniciativy Digital V4 se sešli v Bratislavě. Hlavním tématem byl rozvoj regionu

Včera se v Bratislavě sešli zástupci iniciativy Digital V4, která sdružuje digitální asociace ze zmíněného regionu, jež jsou zároveň členy platformy DIGITALEUROPE.

Produktivního setkání se v bratislavském sídle IT Asociácie Slovenska (ITAS) zúčastnili ředitel AAVIT Jaromír Hanzal, člen představenstva IT Asociace Maďarska (IVSZ) Gábor Mátrai, prezident Cyfrowa Polska Michal Kanownik a za hostitelskou ITAS prezident Emil Fitoš a první viceprezident Mário Lelovský.

Digitalizace jako priorita

Tématem jednání byly priority slovenského předsednictví V4, které začalo v červenci 2022 v kombinaci s prioritami paralelního českého předsednictví v Radě EU. Zástupci asociací se dohodli na tom, že budou naléhat na slovenské a české autority, aby se z digitálních témat staly prioritní oblasti.

„Věříme, že spolupráce na bázi V4 může posílit naše postavení v rámci našich zemí i DIGITALEUROPE. V oblasti digitalizace se potýkáme s podobnými výzvami a problémy. Společně jsme silnější“, uvedl k setkání Jaromír Hanzal. 

Vedle toho byl vyhodnocen průběh IT Fitness Testu 2022. Ten byl poprvé v historii spuštěn i v zemích V4 a došlo ke stanovení dalších kroků, které by měly pomoci ve zvyšování počtu respondentů.

Dalším tématem setkání byl nadcházející CEE Digital Summit, který se uskuteční v říjnu ve Varšavě a pomoc Ukrajině, kterou členské asociace Digital V4 poskytly i ve spolupráci s nadnárodní asociací DIGITALEUROPE.

V závěru byly diskutovány i aktivity, které by nastartovaly potenciál digitální transformace v regionech V4 a Trojmoří prostřednictvím realizace specifických digitálních projektů.