Laptops for Ukraine-1920x1080

AAVIT pokračuje i v roce 2023 v pomoci Ukrajině

AAVIT pokračuje i v roce 2023 v pomoci Ukrajině

Naše asociace se zapojila do evropské iniciativy Laptops for Ukraine. Jejím cílem je shromažďovat vyřazené laptopy, tablety a chytré telefony, pro které již firmy nemají využití. Přístroje jsou následně zaslány na Ukrajinu, aby byla posílena tamní civilní infrastruktura. Probíhající válečný konflikt klade nároky na digitální výbavu společnosti, neboť celá řada aktivit, v čele se školní výukou, musí probíhat online.

Proto se Evropská komise rozhodla ve spolupráci s největší evropskou digitální asociací DIGITALEUROPE vytvořit tuto inciativu. AAVIT, která je jediným českým členem DIGITALEUROPE, poskytla pro tento účel sběrné místo.

Kontaktní údaje:

  • Branická 26/43, Praha 4 – Braník, Česká republika (inkubátor The Forge, sídlo AAVIT)
  • E-mailové dotazy: ukrajina@aavit.cz 
  • Kontaktní tel: +420 703 147 664, záloha +420 728 014 942.
  • Doba sběru: od 8:00 do 16:00 hod: (prosíme, zavolejte předem na výše uvedené telefonní číslo pro upřesnění údajů a času příjezdu)

Pokud chcete darovat více než 50 kusů zařízení, není nutné je osobně doručovat. Stačí zanést informaci do systému krizového řízení Evropské komise a zařízení budou vyzvednuta přímo u vás. Pro individuální a menší dary se nejlépe hodí sběrné místo na Branické.

Následující odkaz obsahuje další potřebné informace, včetně odpovědí na často kladené dotazy: https://laptopsforukraine.com/